• 03Ноя
  0 Comments
  Восточные танцы

  Восточные танцы

  Танець живота — це одна з найдавніших у світі форм вправ, яка допоможе Вам не тільки добре виглядати, і відчувати себе комфортно, але і зміцнити своє здоров’я. Заняття східними танцями активно розвиває координацію рухів, вестибулярний апарат, надає сприятливу дію на зв’язки, серцево-судинну систему. У наш час танець живота виявився прекрасною профілактикою гіпертонії і шийного остеохондрозу. Східний танець вимагає рівного ритмічного дихання, що дозволяє знизити рівень стресу, тому що ритмічне дихання впливає на центри задоволення і відбувається викид ендорфінів, які покращують настрій.

  Техніка рук «грунтується» на напрузі м’язів спини, що, в свою чергу, впливає на формування гарної постави. Уже через кілька занять жінки «випрямляються», розкриваються, перестають сутулитися. Саме тому — зменшуються болі в шийному, грудному, поперековому відділах хребта. Зникають постійні головні болі, зміцнюються суглоби.
  Східні танці — це фізичне навантаження на ті групи м’язів, які не задіяні в нашому повсякденному житті, але необхідні жінці для її основної функції, даною їй природою — виношування і народження здорової дитини.
  На заняттях ви будите вивчати стилі:
  Саїді -Saidi — сільський, селянський танець. Бере свій початок від чоловічого танцю «Тахтіб», що імітує поле брані, з бамбуковими палицями які використовували в якості зброї. Поступово склався особливий фольклорний танець з тростиною. Жіноча версія танцю, звичайно, набагато більш жіночна і витончена, танець легший і грайливий. Найефектніші моменти — це, звичайно, балансування тростини на грудях, голові або стегні під час танцю.

  Баляди (або беледі) -Bеledi — в перекладі «батьківщина» — спочатку виконувався в східних селах, але коли сільські жителі стали переселятися в міста, то і танець переселився в місто разом з його виконавцями. Як правило, танець починається зі вступу, (таксим) — тобто соло одного інструменту без супроводу ритму. Це може бути уд, акордеон, мізмар. Тут танцівниця найчастіше демонструє пластику. Потім приєднується основний ритм танцю — беледі. Ритм поступово змінюється від повільного, важкого до більш швидкого і легкого, а закінчуватися може ритмом фелляхі або навіть соло барабани.

  Шааб (від «Шааб» — народ) -Shaabi — це міський сучасний стиль, стиль міських околиць, стиль простого народу, колишніх селян, які приїхали в місто на заробітки. «Шааб» в перекладі з арабської означає народ. Виповнюється під народні пісні: і під старий арабський «шансон», де чоловічий голос звучить з характерною хрипотою; і під сучасні пісні. Танцівниця мімікою і жестами передає зміст пісні.
  Халіджі (в перекладі «затока») — Khaleegy — танець родом з Персії, а точніше Перської затоки, як не важко здогадатися з назви. Цей стиль ви дізнаєтеся, як то кажуть, з тисячі завдяки костюму (широкий прямокутник з багато розшитій тканини з отворами для голови і рук) і характерним рухам:
  плавні похитування, що нагадують хід верблюда, і численні обертання головою і волоссям.
  Табла соло -Tabla Solo як окремий стиль східного танцю з’явилося не так давно — на початку XX століття, коли професійні танцівниці стали танцювати на сцені тільки під акомпанемент барабанів. Витоки цього стилю йдуть від народного стилю гхавейзі — танцівниці-гхавейзі теж часто танцювали тільки під акомпанемент барабанів. Жіночий вид танцю, адже тільки жінка може передати цю приголомшливу, часом навіть первісну енергетику табла соло. До класичних східним танцям можна віднести Ракс шарки і табла соло. Ракс шарки, як правило, виконують під інструментальну музику, табла соло ж — під акомпанемент національних ударних інструментів. Хоча табла соло може входити в Ракс шарки як складова частина танцю, тут кордону між окремими жанрами розмиті.
  Танець з шаллю або хусткою Чарівний танець, що вимагає особливої акторської майстерності. Як шалі використовується відріз повітряної тканини. Танцівниць вчать відчувати хустку не як частина костюма, а як частина тіла. Хустка служить фоном, що підкреслює красу рухів і тіла танцівниці. Це і свого роду театральну завісу, що приховує і відкриває танцівницю в потрібний момент. Танець з хусткою вважається одним з найбільш театральних танців.
  Тривалість занять 1,30 хв.